ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14424315
*
nr 1442 4315
Spegel
Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm
Kondition: blekt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 18:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 20:40:07
1
300 kr
13/1 21:16:09
2
600 kr
13/1 21:48:39
3
500 kr
13/1 21:48:39
2
600 kr (Budbetjänt)
13/1 22:31:15
4
800 kr
13/1 22:59:33
2
1.000 kr
14/1 09:57:15
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybrofabriken ab ram klädd i thaisiden spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Kondition: blekt
Läs om budbetjänten
nr 1442 4315
Spegel
Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm
Kondition: blekt
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 20:40:07 | 1 | 300 kr |
13/1 21:16:09 | 2 | 600 kr |
13/1 21:48:39 | 3 | 500 kr |
13/1 21:48:39 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
13/1 22:31:15 | 4 | 800 kr |
13/1 22:59:33 | 2 | 1.000 kr |
14/1 09:57:15 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybrofabriken ab ram klädd i thaisiden spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02